Rodzinna Akademia Przygody i Rozwoju Silnych Relacji

Wspieram małżeństwa / rodziny w kontekście budowania silnych więzi i efektywnej komunikacji - m.in. poprzez treningi umiejętności i metody life&family coachingu (zarówno grupowe warsztaty jak i indywidualne spotkania).
 
A jeśli szukasz czegoś niezwykłego na urlop - wczasy - wypoczynek dla swojej rodziny, to polecam wyjazd na warsztaty przygodowo - rozwojowe: RAP!
 
 RAP - czyli RODZINNA AKADEMIA PRZYGODY lato - jesień - zima
 


 
W 2019 odbędzie się jeszcze:
 
1. RAP Majówka rafting rzeka POPRAD 29.04.-03.05

2. RAP Pieniny
4-9 lipca: PROGRAM

3. RAP Jura Krakowsko Częstochowska 
20-25 lipca: PROGRAM

4. RAP 98-335 Dzietrzniki (51.104194, 18.637468) 
10-15 sierpnia: PROGRAM
(Załęczański Park Krajobrazowy)
  
Obejrzyj nasz profil na Facebooku, gdzie są zdjęcia z poprzednich RAPów: https://www.facebook.com/rodzinnaakademiap/

Chyba jedyna taka oferta w kraju - aktywny wypoczynek połączony z rozwojem / doskonaleniem relacji rodzinnych. Duża ilość przygód, gier terenowych, nauki survivalu, zabawy dla całej rodziny - wieczorami dzieci z instruktorami mają dalsze przygody a rodzice w tym czasie odpoczywają jednocześnie przechodząc cykl ciekawych warsztatów rozwojowych dot. relacji małżeńskiej i wychowywania dzieci.  

  

 

 
Polub nas na FB:  https://www.facebook.com/rodzinnaakademiap/

Zacytuję na razie tylko dwie wypowiedzi, dotychczasowych uczestników:

Powtórzę, to co już pisałem o tych warsztatach, szerując info o zapisach gronu moich znajomych:
Szczerze polecam te spotkania - my rodzinnie przerabialiśmy to w wariancie bardziej ekstremalnym - w formule Rodzinnej Akademii Przygody, gdzie warsztaty były przeplatane wspólnymi zajęciami z dzieciakami "w terenie".
Co co merytoryki - to można poznać sposoby na lepsze wzajemne poznanie w rodzinie, jak się nie szarpać, zrozumieć i rozmawiać - nie tylko komunikować! :)
Wielkim plusem jest szansa spotkania z fajnymi ludźmi - i prowadzącymi, i uczestniczącymi.
Ja osobiście polecam! :)
Zuza i Bartek Lewandowski - Poznań

Byliśmy, bardzo polecam trening Grzegorza, jest wart każdych pieniędzy :) świetna atmosfera, dużo praktycznej wiedzy, inspirujące ćwiczenia i "zadania domowe" - jednym słowem zero nudy a za to dużo pozytywnej energii :)
Marta i Krzysztof Fechner - Zielona Góra

RAP jest to rodzinna akademia survivalu i wzmacniania więzi rodzinnych, dostosowana do wieku i płci uczestników. Zajęcia są zróżnicowane: rodzinne, ale też tylko małżeńskie i osobno dla dzieci.
Każdy dzień wypełniony jest mocnymi atrakcjami - zajęcia prowadzi kilku instruktorów. Instruktorzy dziecięcy, instruktor sportów ekstremalnych i survivalu oraz trener i coach rodzinny.
Jest też troszkę czasu wolnego :) Do tej pory zrealizowaliśmy z sukcesem 6 edycji - letnie, jesienne i zimowe. Odebraliśmy bardzo zachęcające sygnały od uczestników, żeby kontynuować ten projekt, dlatego uruchamiamy kolejne edycje!

Zaczynamy 06 stycznia w piątek rano, dlatego rekomendujemy przyjazd na wieczór w czwartek 05.
Miejsce:
www.karolina.civ.pl

Zgłoszenia - mamy ograniczoną liczę miejsc, a już 3 zgłoszenia, więc najlepiej podjąć decyzję i zgłosić się w ciągu 24h ;)

PROGRAM:
Każdego dnia do obiadu czeka Państwa przygoda w gronie rodzinnym. Wykorzystując różne outdoorowe aktywności i gry terenowe będziemy wzmacniać relacje poprzez zabawę i podejmowanie rodzinnych wyzwań
w plenerze. Program będzie dostosowany do możliwości Państwa i dzieci oraz do warunków atmosferycznych.
Polecamy do wyboru różne typy zajęć i scenariuszy - u nas Wy decydujecie :)

Na dobór przygód i wyzwań terenowych będzie miała też wpływ aktualna pogoda, ilość śniegu itp. - niezależnie od tego gwarantujemy, że będzie to intensywny czas przygód i będziecie się dobrze bawić! :)

Możliwe scenariusze:
1. RODZINNA BIAŁA INTEGRACJA
To szereg zimowych konkurencji i gier integracyjnych przeprowadzanych w terenie, które nie tylko są świetną zabawą dla całych rodzin, ale także uczą zaufania, współpracy i komunikacji!

2. WYPRAWA Z PRZEWODNIKIEM – znakomity przewodnik górski zabierze Państwa rodzinę na wyprawę do malowniczego Wąwozu Homole oraz do Szczawnicy gdzie poznacie przyrodę i kulturę regionu.

3. TYROLKA – to emocjonujący zjazd po linie rozpiętej nad przepaścią na specjalnym bloczku zjazdowym. Może odbywać się nad wąwozem, skałami, strumieniem lub rzeką. Długość od 50-100 metrów.

4. MĘSKA INICJACJA – Nocna survivalowa wyprawa ojców z dziećmi, to przygoda w męskim gronie, gdzie ojciec staje się przywódcą i wzorem odwagi dla swoich dorastających dzieci.

5. SNOWRAFTING - czyli kontrolowane zjazdy pontonami po śniegu. To alternatywa zimowa spływów pontonowych na górskich rzekach. Rodzinne rywalizacje przyprawią Was o gwałtowny wzrost adrenaliny i endorfin! To świetna próba odwagi, ale też współpracy w rodzinie.

6. NARCIARSTWO BIEGOWE – „biegówki” to piękne górskie zimowe krajobrazy, cisza i oczywiście czysta frajda z ruchu na świeżym powietrzu!

7. ZIMOWA GRA TERENOWA DLA RODZIN – to rywalizacja w rodzinnym gronie oparta na współpracy i wykorzystaniu potencjału każdej osoby. By wykonać zadania specjalne należy zorientować się w terenie, odczytać ukryte wskazówki, wykazać się sprytem i szybkością.

8. SZKOLENIA NORDIC WALKING – możliwość zapoznania się z prawidłową techniką nordic walking, aktywności dostępnej dla każdego, która realnie poprawia kondycje i pozwala spędzić czas na łonie przyrody w gronie rodzinnym. Zajęcia prowadzone dla rodzin przez certyfikowanego instruktora.

9. GÓRSKI TREKKING – nocna survivalowa wyprawa ojców z synami, to przygoda w męskim gronie, gdzie ojciec staje się przywódcą i wzorem odwagi dla swoich dorastających synów.

10. RODZINNE SZKOLENIE LAWINOWE – tylko tutaj poznacie technikę i sprzęt przeznaczony do poszukiwań osób porwanych przez lawinę. W formie rodzinnej gry będziecie wspólnie rywalizować niosąc pomoc poszkodowanym!

11. RODZINNY KURS PRZETRWANIA ZIMĄ tutaj nauczycie się:

– jak rozpalić ogień, gdy wokół jest kompletnie mokro i biało
– co zrobić kiedy zgubią się podczas górskiej wędrówki oraz jak wezwać pomoc
– co należy mieć zawsze przy sobie wyruszając zimą w nieznany teren
– jak zbudować awaryjne śnieżne schronienia zimowe
– jak „wydobywać” wodę pitną ze śniegu i przyrządzać
orzeźwiający witaminowy napój
– jak zbudować improwizowane rakiety śnieżne, żeby poruszać się w głębokim śniegu
– jak udzielić pierwszej pomocy zimą
– nauczycie się jak poruszać się w trudnym terenie stosując zimowe techniki górskie

12. KĄPIELE W GÓRSKIEJ RZECE proponujemy sauny i morsowanie w gronie rodzinnym pod okiem doświadczonego morsa! Nie wierzysz, że to możliwe? Już dzieci w wieku przedszkolnym mogą oswoić się z tą aktywnością – poprawić odporność i kondycję fizyczną!


PROGRAM WZMACNIANIA I DOSKONALENIA RELACJI RODZINNYCH

To specjalnie zaprojektowany program, którego celem jest wzmacnianie więzi rodzinnych, szczególnie relacji małżeńskich, które są podstawą silnej rodziny.

Współrealizowany z doświadczonym trenerem specjalizującym się w:
– coachingu małżeńskim
– coachingu rodzinnym
– prowadzeniu kursów wzmacniania więzi rodzinnych
– ojcostwie /twórca inicjatywy SpokoTato oraz aktywny trener Tato.Net/

CO ZYSKACIE DZIĘKI TYM WARSZTATOM?

Warsztaty te przeznaczone są dla małżeństw, które są świadomie zdecydowane na doskonalenie swoich relacji rodzinnych, świadome tego, że praca taka zaczyna się od pracy nad samym sobą, a nie nad współmałżonkiem :)

Warsztaty wymagają pełnego zaangażowania, dlatego, że każdy moduł, to będzie 20 może 30 minut wprowadzenia, a potem 30-60 minut Waszej pracy.

Uwaga jeśli ktoś liczyłby na wygodne wykładowe sesje, na których odeśpi zaległy urlop, to niestety tu się nie uda. ;) Będą oczywiście ćwiczenia indywidualne i w parach, oraz krótkie dyskusje podsumowujące w grupie.

Uwaga, skutki uboczne!!! :) Z tych warsztatów nie wyjedziecie tacy sami, jacy przyjedziecie. Mniej lub bardziej, ale warsztaty te niezaprzeczalnie wpłyną na Was i Wasze relacje! Jeśli więc nie chcesz kompletnie nic zmieniać w sobie ani w swoim małżeństwie, bierzesz udział na własne ryzyko :)

Nasze warsztaty to nie nudne wykłady. Będzie bardzo energetyzująco i ciekawie!

PROGRAM DOSTOSUJEMY DO UCZESTNIKÓW!

Przykładowy program może wyglądać tak:

1. Zasada siania i zbierania – warsztat diagnozy i planowania tego, co najważniejsze w naszej rodzinie.

2. Rodzinna Wypasiona Wizja i Misja na Nowy Rok 2017 – warsztat budowania wizji i misji dla rodziny.

3. Mała retrospekcja, czyli żeby pójść skutecznie dalej, trzeba zrzucić bagaż przeszłości – warsztat dotyczący naszego dzieciństwa.

4. Sercowa Myjnia – warsztat, w którym wyjaśnicie sobie co nie co ;)

5. Romans czas zacząć! Warsztat ponownego wzniecania romantycznej miłości.

6. Pogłębianie empatii i wzajemnego zrozumienia – warsztat.

INWESTYCJA:
Dla jednej rodziny niezależnie od ilości osób w rodzinie: 1600 zł a jeśli zgłosi się 5 rodzin lub 1350 zł jeśli zgłosi się 6 rodzin - warto więc zabrać znajomych ;)

Cena za dzień wyjedzie wtedy dla jednej rodziny 450 zł. Kwota może się wydawać duża lub mała, w zależności jak na to spojrzymy. Jeśli to podzielimy na 4 osoby, to wychodzi, że jedna osoba płaci ok. 112 zł za cały dzień.

W tej cenie mamy tyle różnych atrakcji, zajęć, warsztatów, przygód, materiałów i narzędzi rozwojowych - że jeśli porównamy tą cenę, do np. godziny w parku linowym, czy godziny paintballa, wesołego miasteczka, szkolenia / treningu z komunikacji czy innych form rozrywki  i rozwoju - to wychodzi, że nasza cena jest bardzo atrakcyjna :)

Po naszej stronie jest nie tylko nasz zarobek ale też i sporo kosztów - wysokiej klasy sprzęt, który się zużywa oraz sprawdzona, wykwalifikowana kadra trenerów outdooru i opiekunów (plus noclegi i wyżywienie).

CENA OBEJMUJE:
- zajęcia przygodowe dla rodzin i cały niezbędny sprzęt specjalistyczny
- warsztaty rozwojowe z trenerem dla rodziców oraz materiały do ich realizacji – opiekę instruktorów wspinaczki i survivalu podczas zajęć dla rodzin
- całodzienną opiekę trenera (również indywidualny coaching w razie potrzeby)
- męska wyprawa ojca z dziećmi służąca pogłębieniu jego autorytetu w rodzinie
- opiekę i zajęcia dla dzieci poniżej 6 lat (podczas zajęć dla rodziców i spotkań tylko dla kobiet i mężczyzn)
- zajęcia dla dzieci od 7 – 18 lat prowadzone przez instruktora w czasie trwania warsztatów dla rodziców                                               - jedna zdalna sesja coachingowa lub doradcza do wykorzystania w okresie do 3 miesięcy po RAPie.

Do tego koszt pobytu - nocleg i wyżywienie:

Dom 25 zł od osoby w dwóch pokojach które mają łazienkę na korytarzu (trzyosobowe z możliwością dostawienia łóżka).
Dom 30 zł od osoby w pokojach z własnymi łazienkami (czteroosobowy, trzyosobowy, dwa dwuosobowe)
Drugi dom (maksymalnie 7 osób) cena 35 zł od osoby.
Dla dzieci do 10 roku życia - 20 % rabatu.

Wyżywienie : Śniadanie + obiadokolacja 25 zł od osoby, dla dzieci 15 zł.

 

Szkolenie ma na celu wyposażenie uczestników w niezbędną wiedzę i podstawowe umiejętności z zakresu life coachingu w kontekście rodziny. Uczestnicy dowiedzą się m.in., czym coaching różni się od pozostałych popularnych form wsparcia czy rozwoju jak przykładowo doradztwo, mentoring, szkolenie czy terapia oraz poznają praktyczne zastosowanie coachingu – kiedy warto go stosować w relacjach rodzinnych, kiedy nie i co powoduje, że jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi poprawiających komunikację i budowanie silnej rodziny. Będzie to szkolenie obfitujące w ćwiczenia, gdyż w przypadku coachingu, nie ma lepszej metody nauki, jak praktykowanie.

Szkolenie dla małżeństw / rodziców dbających o balans życiowy, zaangażowanych w świadome budowanie silnej rodziny, silnej więzi małżeńskiej i silnej więzi ze swoimi dziećmi.

Po całości wydarzenia, na które składa się kilka modułów tematycznych, małżeństwo / rodzice wyposażeni zostaną w niezbędną wiedzę i ważne umiejętności z zakresu efektywnej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, "rozbrajania" złości i agresji, rozumienia typów temperamentów, osobowości, inteligencji emocjonalnej, umiejętności życia w zgodzie z samym sobą, a także dowiedzą się jak praktycznie skorzystać z rewelacyjnej metody life coachingu w kontekście własnej rodziny.

Pewne wybrane elementy life coachingu mogą okazać się jednymi z najbardziej skutecznych narzędzi poprawiających komunikację i budowanie silnej rodziny. Dodatkowo jeden moduł będzie poświęcony 5 stylom komunikacji, jakie towarzyszą każdemu z nas. Każdy z nas ma inny styl i rzadko kiedy mąż i żona posługują się tym samym stylem - najczęściej mają przeciwstawne :) co potwierdza się w powiedzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają.

I tak długo jak takie przeciwieństwo jest dla nas nowe, to jest atrakcyjne - ale jak jesteśmy ze sobą dłużej a "pierwsza miłość" odlatuje w siną dal wraz z "motylkami w brzuchu", to zaczyna się "prawdziwe" życie i często te różnice stają się powodem bardzo wielu frustracji i niezaspokojenia w małżeństwie oraz w całej rodzinie. Moduł ten pokaże jak praktycznie wykorzystać te różnice, żeby zapobiec osłabieniu relacji małżeńskiej (i relacji z dziećmi) a wręcz przeciwnie - co robić, żeby relacje w małżeństwie i w rodzinie wielokrotnie wzmocnić!

Po tym szkoleniu uczestnicy mogą doświadczyć realnych przełomów w swoich relacjach z bliskimi, nawet jeśli te relacje są aktualnie całkowicie dobre. Na pewno jeszcze lepiej będą rozumieć zarówno siebie nawzajem, jak i własne dzieci oraz całe otoczenie. Przy okazji będą mieli dużo zabawy, dużo interakcji i integracji.

Będzie to szkolenie obfitujące w ćwiczenia, gdyż w przypadku coachingu i komunikacji, nie ma lepszej metody nauki, jak praktykowanie.

 

Poza tym polecam:
 
1. Trening rozwoju osobistego (indywidualna opieka mentor-coachingowa nad rozwojem osobistym). 
 
2. Trening rozwoju zawodowego (indywidualna opieka mentor-coachingowa nad rozwojem zawodowym).
 
3. Coachnig indywidualny – life & business coaching.
 
4. Coachnig relacji, małżeński.
 
5. Coaching rodzicielski - wychowawczy. 
 
 
 
 
 
"Prawdziwego lidera można rozpoznać po efektach pracy jego podwładnych, natomiast wielkość przywództwa nie mierzy się zakresem jego władzy, lecz zdolnością inspirowania innych do działania, a głównym zadaniem przywódcy jest mobilizowanie innych do twórczego działania." (John C. Maxwell)
"Rozpocznij tam gdzie jesteś, Wykorzystaj to, co masz, Zrób to, co możesz." (A. Ashe)
"Coaching polega na wspieraniu ludzi w wyznaczaniu celów, które są dla nich ważne, i na zwiększaniu ich zdolności do osiągania tych celów bez mówienia i robienia tego za nich."
"Dobry szef powinien dostarczać swojemu podwładnemu tego, czego ten ostatni potrzebuje, by skutecznie realizować stawiane przed nim zadania." (Ken Blanchard)