Coaching

 Kilka ogólnych informacji:

Czym NIE jest life coaching - nie jest poradnictwem, nie jest terapią, nie jest szkoleniem i nie jest mową motywacyjną
(Nie jest też tym samym co coaching biznesowy, coaching zespołowy lub grupowy.)
Co daje więc life coaching? 
Pozwala spojrzeć na te same sprawy z zupełnie innej perspektywy, poszerza horyzonty, uwalnia nowe pomysły, rozwija kreatywność, uwalnia motywację do działania, zamienia chęci w cele i plany, pomaga skutecznie zaplanować i osiągać zamierzone cele, pomaga realizować pragnienia i marzenia, odblokowuje potencjał, rozwija, uwalnia siłę do zmiany, pomaga zacząć działać kiedy się nie chce, pomaga pokonać ograniczenia, strach, obawy...

Kiedy jest pomocny?
W różnych sytuacjach - kiedy ci się nie chce i szukasz motywacji, kiedy masz do wyboru kilka opcji i nie wiesz na która się zdecydować, kiedy chcesz się rozwinąć w życiu osobistym czy zawodowym, kiedy chcesz zacząć więcej zarabiać bądź coś zmienić w swoim życiu na lepsze, kiedy chcesz coś usprawnić i wnieść na inny, nowy poziom, kiedy zmagasz się z natłokiem spraw i zadań, kiedy życie / obowiązki cię przytłaczają, w końcu też kiedy chcesz być bardziej asertywnym, podnieść swoją samoocenę / poczucie wartości.... w zasadzie prościej było by napisać, kiedy coaching nie nadaje się do zastosowania :) 
 
Jak wygląda life coaching? 
Coaching to rozmowa polegająca na profesjonalnym, zawodowym zadawaniu pytań oraz realizowaniu celów klienta - jest to najczęściej spotkanie jeden na jeden, na żywo lub telefonicznie (skype), trwa ok. 1,5h, kończy się konkretnym planem działania. 
Każde spotkanie może dotyczyć innego tematu, bądź przez kilka spotkań można przepracowywać jeden temat.
Jakie tematy można poruszać? Każdy - osobisty, małżeński, zawodowy, menadżerski, duchowy...

Żeby dowiedzieć się czym jest i jak działa coaching, najlepiej samemu się przekonać - trzeba go doświadczyć :)

Pracuję według standardów The International Coach Federation:

 
NOWOŚĆ!
Możesz skorzystać z rewelacyjnego narzędzia psychometrycznego, jakim jest rozbudowany kwestionariusz analizy osobowości i kompetencji społecznych. Dowiesz się dokładnie, jakim "typem" jesteś, co Cię motywuje, jakie są Twoje najsilniejsze strony, jaki rodzaj pracy jest najlepszy dla Ciebie, jaką rolę odgrywasz w grupie/ zespole oraz jakie masz kluczowe kompetencje społeczne, zawodowe i kierownicze!
Sprawdź jak może wyglądać Twój profil:
 
http://blautakademia.pl/uploads/ngrey/iP%20Coach%20Jan%20Kowalski.pdf
 

Poza tym dla klientów indywidualnych polecam:

 

1. Trening rozwoju osobistego (indywidualna opieka mentor-coachingowa nad rozwojem osobistym).
 
2. Trening rozwoju zawodowego (indywidualna opieka mentor-coachingowa nad rozwojem zawodowym).
 
3. Coachnig indywidualny – life & business coaching.
 
4. Coachnig relacji, małżeński.
 
5. Coaching rodzicielski - wychowawczy.
 
STANDARDY I ETYKA PRACY COACHINGOWEJ ZOSTAŁY OKREŚLONE M.IN. PRZEZ TE ORGANIZACJE:

                                 Znalezione obrazy dla zapytania polska izba coachingu    Znalezione obrazy dla zapytania icf    Znalezione obrazy dla zapytania european coaching     Znalezione obrazy dla zapytania coach  federation

  

 
 
"Prawdziwego lidera można rozpoznać po efektach pracy jego podwładnych, natomiast wielkość przywództwa nie mierzy się zakresem jego władzy, lecz zdolnością inspirowania innych do działania, a głównym zadaniem przywódcy jest mobilizowanie innych do twórczego działania." (John C. Maxwell)
"Rozpocznij tam gdzie jesteś, Wykorzystaj to, co masz, Zrób to, co możesz." (A. Ashe)
"Coaching polega na wspieraniu ludzi w wyznaczaniu celów, które są dla nich ważne, i na zwiększaniu ich zdolności do osiągania tych celów bez mówienia i robienia tego za nich."
"Dobry szef powinien dostarczać swojemu podwładnemu tego, czego ten ostatni potrzebuje, by skutecznie realizować stawiane przed nim zadania." (Ken Blanchard)